Založ si blog

, , cisárove nové šaty a cirkev”

22841-cisarove-nove-saty-mlade-leta-nestandard1         Je to komické, miestami smutné, kruté, no najmä pravdivé pomenovanie pre Cirkev. Ako je to možné? Čo majú tieto dva na pohľad odlišné roviny spoločné? Cisár bol nahý, no každý sa tváril, že je oblečený, podporoval ho, chválil, verejne uznával, akoby nevidel holé cisárove pozadie, ktoré malo na míle ďaleko od vznešenosti, Cisárovej svätosti. Každý hovoril : ,,Cisár má najkrajšie šaty na svete.”

         Aj dnes má cirkev milióny priaznivcov. Niektorí sú úprimní, iní vypočítavý. Ale, tak ako každý vedel, že Cisár bol nahý, každý vie, že Cirkev nemá s Bohom, ani s Ježišom spoločné. Azda Boh, alebo Ježiš prikázali cirkvi upaľovať tisíce ľudí, len preto že vlastnili bibliu vo svojom jazyku?, alebo? Čo povedal Ježiš ?” ,,Miluj svojho blížneho svojho” alebo povedal : ,,Robte križiacke výpravy s mečom v ruke, krstite pohanov?”.  Odpoveď si dá každý úprimný človek, čo je čestný hlavne sám  voči sebe a chce poznať pravdu a nie je naviazaný len  na tradície.

      Paradoxom, je že cirkev upaľovala ľudí aj preto, že citovala bibliu. Napríklad v biblickej knihe Izaiaš 40:22 je dôkaz, že zem je guľatá a obieha okolo slnka v prázdnote. No tí čo to tvrdili,  boli zavraždení za kacírstvo predstaviteľmi tzv. kresťanstva, hoci  biblia tvrdila to isté a možno preto sa jej poklady snažila cirkev pochovať v mŕtvom jazyku, v latinčine. Nie je to dôkaz o tom, že cirkev má svoje vlastné ľudské múdrosti, filozofie a biblia je jej nepriateľom číslo 1, lebo odhaľuje pravdu?

        No niekedy bolo učenie cirkvi o pekle výhodou pre feudálov. ,,Ak sa vzbúrite proti pánom, pôjdete do pekla!” Touto vetou zastrašovala cirkev ľud, len aby upokojila poddanstvo pre vrchnosť a falošná náuka o pekle bola tou najlepšou zbraňou pre nevzdelaní, prostí ľud. Áno, Cirkev a politika sú ľavá a pravá ruka diabla. Kristus sa nikdy nemiešal do politiky. Keď ho chceli urobiť kráľom, radšej ušiel pred davom. Nikdy nenabádal k zabíjaniu tak ako napríklad katolícka cirkev počas dejín. Katolícky ruský kňaz poslal ruských katolíkov vojakov, aby zabili svojich bratov na opačnej strane frontu -nemeckých vojakov a tak isto nemecký r kňaz požehnal do vojny svoje nemecké ovečky v podobe vojakov. Tak toto učil Ježiš? Neučil k láske? k pokoju zo všetkými ľuďmi? Nepovedal : milujte svojich nepriateľov, robte dobro všetkým ?”

      Odpoveď je logická, no napriek tomu Hoci Kristus nemal kde hlavu skloniť, bol bezdomovec, nemal žiadny majetok, cirkev sa topí v zlate, kňazi máju svoje mzdy, kardináli žijú v prepychu a majú na rukách vinu krvi nevinných ľudí. Aj napriek všetkým skutočnostiam, hoci určite sa nájdu aj úprimní kňazi s čistým srdcom, ľudia podporujú túto mafiu ako celok. Nechávajú si krstiť svoje deti do cirkvi, ktorá je tak veľa dlžná za svoje hriechy.  Milujúci rodičia by nikdy svoje deti nezapísali do nejakej spoločnosti, firmy, na ktorú je uvalená exekúcia, ktorá má dlh, no cirkev má nie len finančný dlh, že žije z daní poctivo pracujúcich, ale ma na sebe vinu krvi, ktorá kričí k Bohu a žiada si spravodlivosť. Je teda logické zaviazať svoje deti do organizácie, ktorá má tak veľa za ušami?  Odpoveď si dá každý sám, ak hľadá pravdu a nie len tradície svojich predkov, bez ohľadu či sú, alebo nie sú správne.

   ,,Cisárove nové šaty” neexistujú, tak ako neexistuje spojitosť cirkvi s Bohom a hoci jednotlivec sa môže mýliť, celkové učenie cirkvi sa nezakladá na pravde ale na ľudských filozofiách a pohanských dogmách  a hoci sú niektorí kňazi sympatický, ľudský, to nič nemení na skutočnosti, že tvrdia, že cirkev má najkrajšie šaty na svete:D, lebo ich nemá, tak ako ich nemá cisár a dúfam, že v nich zvíťazí pravda nie strach z ľudí, alebo straty zamestnania v podobe ,,farárskej teplej stoličky.”

 

Prečo rasizmus nemá zmysel? Nezmyselná polemika o tom kto je horší

02.04.2014

Ktorá rasa páchala najväčšie zlo vo všobecnosti, aj keď nenávidím zovšeobecňovanie? Ktorá ľudská rasa vyvolala dve svetové vojny? Boli to rómovia? boli to Černosi? Bola to žltá rasa? viac »

Jehovovy svedkovia

01.04.2014

Ja som vraj jehovista? Moj nick s čislom 144000 má byť teda indíciou mojej viery ? Asi niektorí sem chodia vyvolávať osobné konflikty a nemá to nič spoločné zo záujmom o čítanie. Nie som viac »

, , Biblia mala predsa pravdu”

01.04.2014

Cudzie, pravdepodone hebrejské slovo chug bolo použité v Izaišovi 40:22 ,, kde sa píše o tom, že Boh býva nad kruhom zeme. Chug sa niekde prekladá aj ako guľa. Nepíše sa tam, že zem obieha viac »

Vladimir Putin

Sýrsky trojuholník Damask - Moskva - Tel Aviv má slabiny

23.03.2017 08:51

Nie je bombardovanie ako bombardovanie. Potvrdili to najnovšie útoky medzinárodnej koalície vedenej USA v Sýrii aj ataky, v krátkom čase už dva, zo strany Izraela.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia vykonala raziu v Birminghame, podľa SkyNews súvisí s Londýnom

23.03.2017 08:20

Britská polícia vo štvrtok vykonala raziu v Birminghame. Stalo sa tak deň po teroristickom útoku v Londýne.

Fukušima, Japonsko, lampióny

V Japonsku výrazne klesol počet samovrážd

23.03.2017 08:07

Menej Japoncov končí svoj život vlastnou rukou, čo je pozitívna správa pre krajinu, ktorá sa radí medzi štáty s najvyšším percentom samovrážd vo svete.

Nórsko, Oslo, kvety

Nórsko udelilo azyl piatim vojakom z Turecka. Doma by ich čakalo peklo

23.03.2017 07:36

Nórsko udelilo politický azyl štyrom armádnym dôstojníkom a vojenskému atašé z Turecka, ktorí mali obavy z represálií po vlaňajšom pokuse o vojenský prevrat v ich krajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 10128x
Priemerná čítanosť článkov: 2026x

Autor blogu

Kategórie